Sporty

Narciarstwo jest najpopularniejszym sportem zimowym w naszym regionie.

W zimie panują tu znakomite warunki narciarskie i otwarte są najbliższe stoki narciarskie:

  • Stok “Polczakówka-SKI” (400 m od ośrodka) sztucznie naśnieżany  i oświetlony (trasa: 650m, dla dzieci: 70m)
  • Stacja “MaciejowaSki” (trasy: 250m, 850m)
  • Śnieżnica – Kasina Wielka (650  – 950 m)

Każdy narciarz ma swoje ulubione wyciągi narciarskie. Śnieżnica to wyciąg narciarski,który zajmuje wysoką pozycję na liście „ulubionych” wśród narciarzy wybierających narty w Polsce. Stacja narciarska Śnieżnica zaprasza do korzystania z krzesełkowej czteroosobowej koleji linowej o długości 1100 metrów i wydajności 2400 osób na godzinę. Wyjazd na stację górną ( 900 m.n.p.m.) trwa niespełna 8 minut. W trosce o bezpieczeństwo, wygodę i dla zapewnienie usług najwyższej jakości zastosowaliśmy w naszej kolei taśmę przesuwną umożliwiającą bardzo łatwe i komfortowe wsiadanie na krzesełka. Ponadto dzięki wygospodarowaniu dodatkowej trasy odjazdowej z górnej stacji kolei umożliwiamy korzystanie ze stoku Śnieżnicy także tym słabiej radzącym sobie na nartach.

Stacja narciarska Śnieżnica to wspaniały najdłuższy z najbliższych Krakowowi sztucznie dośnieżany i oświetlony stok narciarski określany jako średnio trudny. Cechą charakterystyczną jest jednolite jego pochylenie ( 21% ) na całej długości trasy co oznacza wyśmienitą jazdę zarówno dla początkujących jak i wytrawnych narciarzy.

Trasy zjazdowe (niebieska i czerwona) o łącznej długości prawie 2700 metrów i różnicy wzniesień 290 metrów prowadzone są w całości w lesie co polepsza parametry zjazdowe oraz uprzyjemnia jazdę nawet przy silnych, porwistych wiatrach. Dla stawiających pierwsze kroki na nartach proponujemy trasę zieloną na specjalnie przygotowanej oślej łączce wraz z 120 metrowym wyciągiem talerzykowym.