Basen, Zabiegi, Ćwiczenia

Co to jest VACU LINE?

 

 

Osoba poddawana zabiegowi w urządzeniu VACU LINE spaceruje na bieżni znajdującej się w sferycznej kapsule. Na wysokości pasa kapsuła zostaje szczelnie zamknięta przy pomocy pasa uszczelniającego. W czasie treningu w kapsule zostaje wytworzone podciśnienie przy pomocy pompy próżniowej, co wywołuje silne ukrwienie dolnych części ciała wraz ze skórą – efekt podobny jak przy stawianiu baniek.

Naturalnym następstwem wzmożonego ukrwienia jest przyspieszona przemiana materii, a więc aktywacja wydzielania wolnych kwasów tłuszczowych. Jednocześnie następuje przyspieszona regeneracja obszarów tkanek uszkodzonych z powodu niedokrwienia wywołanego złym krążeniem. Następuje także aktywacja układu limfatycznego.

Stosowanie metody VACULINE likwiduje podstawowe przyczyny powstawania cellulitu – źle ukrwionej i słabej skóry oraz podskórnej tkanki łącznej. Stosowanie podciśnienia jednocześnie z wysiłkiem fizycznym na bieżni powoduje przyspieszenie krążenia i utrzymanie go na odpowiednim poziomie (pompa mięśniowa) i jest gwarantem spalania uwolnionych kwasów tłuszczowych, ponieważ tłuszcz zostaje spalony tylko przez aktywną pracę mięśni

W urządzeniu VACU LINE działaniu podciśnienia poddawana jest cała dolna część ciała od bioder w dół. W ten sposób nie następuje załamanie skóry, czy rozciąganie tkanki podskórnej i naczyń krwionośnych jak w tradycyjnych metodach i dlatego nie dochodzi do żadnych nienaturalnych obciążeń organizmu. Jest to obciążenie jakiemu może sprostać każdy dorosły człowiek zdolny do normalnego wysiłku fizycznego.

Stosowane podciśnienie w zabiegach VACU LINE jest całkowicie naturalne i przy prawidłowym zastosowaniu wolne od negatywnych skutków ubocznych. Wielkość stosowanego w urządzeniu podciśnienia odpowiada ciśnieniu atmosferycznemu na wysokości 2000-3000 m nad poziomem morza.

Trening w urządzeniu VACU LINE  powoduje rzeczywiste spalanie od 20 do 50 gramów tłuszczu w czasie jednego zabiegu. Taki sposób spalania tłuszczu oznacza, że mięśnie zużywają w czasie wysiłku wolne kwasy tłuszczowe, które są dostarczane do komórek mięśniowych poprzez krew tętniczą. Dobrze ukrwione warstwy skóry są w stanie dużo szybciej oddać cząstki tłuszczu niż warstwy słabo ukrwione.

Pobieranie tłuszczu potrzebnego w procesie spalania w mięśniach jest niezależne od tego, które partie mięśni pracują, lecz od tego, które obszary skóry i tkanki podskórnej są lepiej ukrwione w danym momencie.

Sposób spalania tłuszczu przy pomocy VACU LINE ma dwie zasadnicze zalety w porównaniu z wysiłkiem fizycznym bez zastosowania podciśnienia:

  • cząsteczki tłuszczu pobierane są dokładnie z okolic dotkniętych cellulitem – uda, pośladki, brzuch, a więc z miejsc gdzie wymuszono zwiększenie ukrwienia
  • spalanie tłuszczu następuje przy wysiłku dużo mniejszym – jedynie przy 50% maksymalnego obciążenia serca – niż przy wysiłku fizycznym bez zastosowania podciśnienia

ZALECENIA DLA ĆWICZĄCYCH:

Aby jak najefektywniej wykorzystać ćwiczenia Vacu-Line:
– wykonać minimum 20 ćwiczeń
– być systematycznym
– przestrzegać diety
– pić minimum 0,5 – 1 litr wody / ćwiczenie
– można dodatkowo stosować środki wspomagające spalanie tłuszczu (l-karnityna)
– wykonywać ważenie i pomiary co 5 ćwiczeń w celu oceny skuteczności ćwiczeń
– utrzymywać właściwe tętno w czasie ćwiczeń (tętno powyżej 130 w warunkach podciśnienia powoduje budowanie
..tkanki  mięśniowej zamiast spalania tłuszczu)

Osoby, które mają skłonności do rozszerzania (pękania) naczynek krwionośnych powinny ćwiczyć przy zredukowanym podciśnieniu. Przy pierwszych ćwiczeniach stres osoby ćwiczącej może powodować przyspieszenie pulsu. Należy starać się uspokoić, wyregulować oddech, nie rozmawiać, ewentualnie zmniejszyć prędkość bieżni. Dla zachowania pełnej kontroli nad przebiegiem i skutecznością ćwiczeń zalecamy nie zezwalanie klientom na samodzielne zmienianie parametrów ćwiczeń. Jeżeli trening nie dobiegł końca i został przerwany należy zresetować urządzenie za pomocą klucza bezpieczeństwa.

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONYWANIA ĆWICZEŃ W PODCIŚNIENIU

– niedoczynność tarczycy
– choroby układu krążenia – niskie ciśnienie lub nadciśnienie, osoby w trakcie leczenia, osoby posiadające rozrusznik serca,
..ostre zapalenie żył, ostre bóle zakrzepowe
– ciąża
– epilepsja

CENA 10 zł za 30 Minut – PROMOCJA !!!

WCZASY 14-DNIOWE 1 CYKL ODCHUDZANIA – GRATIS !!!

ZAPISY W RECEPCJI LUB U TRENERA